50. Poznańska Wiosna Muzyczna – jesienna odsłona

Zapraszamy na jesienną odsłonę 50. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna”, która odbędzie się 2-5 października w Poznaniu.
Ze względu na pandemię tegoroczny festiwal został podzielony na dwie części. Pierwsza – koncert symfoniczny inaugurujący festiwal z udziałem Orkiestr y Symfonicznej Filharmonii im. T. Szeligowskiego w Poznaniu pod dyrekcją Łukasza Borowicza towarzyszącej solistom: Marzenie Michałowskiej, Jakubowi Kaszubie, Wojciechowi Jelińskiemu i Damianowi Kurkowi w utworach Bairda, Szeligowskiego, Kozuba i Pendereckiego odbył się 12 marca tego roku.
Jesienna odsłona festiwalu to siedem koncertów, które zaprezentują publiczności bogatą i różnorodną twórczość współczesnych kompozytorów, w tym także poznańskich twórców. Usłyszymy utwory od
solowych, poprzez zarówno bardziej wysublimowane, jak i klasyczne w składzie, do rozbudowanych, przeznaczonych na kilkanaście instrumentów. Festiwal jak zawsze będzie okazją do wysłuchania utworów powstałych zarówno w ubiegłym wieku, jak i najnowszych autorstwa twórców uznanych w świecie oraz kompozytorów mniej rozpoznawalnych, ale równie interesujących.